Konut İşyeri Trafik Seyehat Dask Teklifi Almak İstiyorum

Canlı Destek

Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigorta işlemlerinde çoğunlukla zaman eksikliği, eş dost tarafından yanlış yönlendirmeler veya bilgisizlik nedenleriyle yanlış adımlar atılabiliyor ve sözleşme sırasında yapılan yanlışlıklar bir hasar durumu söz konusu olduğu zaman fark edilebiliyor. Anlaşmanın bu doğrultuda yapılması nedeniyle sigorta şirketi tazminatı ödemeyebiliyor ya da tam tazminat karşılığı bu gibi durumlarda alınamayabiliyor. 

Bu tip sorunlarla karşılaşılmaması ve anlaşmanın daha sağlıklı ve uzun soluklu olabilmesi için sigorta yaptıracak kişilerin bazı hususlara dikkat etmeleri gerekebiliyor. 

Sigorta yaptırırken doğru ve eksiksiz bilgi verin

Sigorta ettiren ve sigortalı kişinin beyanlarına göre düzenlenen sigorta sözleşmelerinde, poliçenin ihtiyaçlarının tam olarak karşılanabilmesi için sigortayı yaptıracak kişinin sigortayı yapan şirkete doğru ve eksiksiz bir şekilde bilgilerini vermesi oldukça önemli. Kişi doğru ve tam bilgi vermediği takdirde sigorta şirketi sözleşmeyi daha ağır koşullarda hazırlayabilir ya da bu sözleşmeyi iptal edebilir. 

Sigorta poliçenizi çok dikkatli bir şekilde okuyun

Sigorta şirketi ile sigortalanan kişi arasındaki sözleşmeye sigorta poliçesi denir ve bu poliçede her iki tarafı da bağlayan hükümlerin yer alması nedeniyle bu sözleşmede yer alan maddelerin çok dikkatli bir şekilde okunması gerekmektedir. 

Sigortanızın genel şartlarını inceleyin

Sigorta ile temin edilen ve sigorta teminatı dışında kalan durumlar ve sigorta şirketi ile sigortalanan kişiye düşün görevlerin anlaşılabilmesi ve temel konular hakkında bilgi sahibi olunabilmesi amacıyla sigorta genel şartlarının incelenmesi gerekmektedir. 

Sigorta poliçenizi hazırlarken anlamadığınız noktalar olduğunda mutlaka sorun

Sigorta poliçenizi hazırlanırken anlamadığınız konular veya durumlar olduğunuzda sigorta şirketinize bunları sormaktan çekinmeyin. Kafanıza yatmayan bir madde olduğunda bunların hangi durumları kapsadığını bilmediğiniz takdirde ilerde yaşanan bir hasar durumunda sigortanız bu hasarları karşılamayabilir ve bu tür sonuçlarla karşılaşmamak için poliçeniz konusunda net olana kadar sigorta şirketine soru sormaktan çekinmeyin. 

Poliçede yer alan özel şartları inceleyin

Poliçe hazırlanırken sigortalının aleyhine olmayacak veya genel şartların hükümlerini daraltabilecek şartlar bu sözleşmede yer alabilir. Bu nedenle sözleşmede yer alan özel şartların sigortayı yaptıran kişi tarafından incelenmesi oldukça önemlidir. 

Sigorta poliçenizin ücretini mutlaka ödeyin

Sigorta teminatı, sigorta ücretinin tamamı ya da taksitle ödenmesi kararlaştırılmışsa, ilk taksitin ödenmesinin ardından başlar. Sigortada belirtilen vade veya prim tutarının sigorta şirketine ödenmesinin ardından bu sigorta poliçesi geçerli olmaya başlamaktadır. Sigorta poliçesi onaylanmış; ancak sigortayı yaptıran kişi tarafından ödeme yapılmamışsa bu teminat başlamamaktadır. 

Poliçenizde varsa muafiyet veya müşterek sigorta uygulamasını kontrol edin

Sigortayı yapan şirket ile sigortalanan kişi arasında sigorta bedelinin belli bir yüzdesine kadar olan hasarların sigortacı tarafından karşılanabileceği konusunda anlaşılabilir. Bu durumda da sigorta şirketi tarafından hasarın belli bir kısmının sigortalanan kişiye pay edilmesinden dolayı kişinin ödeyeceği prim miktarında indirim yapılabilmektedir. Hasar anında alacağınız tazminat miktarını etkileyecek muafiyet veya müşterek sigorta uygulamalarının avantaj ve dezavantajlarını göz önünde bulundurarak, bu doğrultuda anlaşma yapmalısınız.


Budems Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.-Ait tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz
Kasko Sigortası Teklif Al
Konut Sigortası Teklif Al
Sağlık Sigortası Teklif Al
Trafik Sigortası Teklif Al
Seyehat Sigortası Teklif Al
Bireysel Emeklilik Sigortası Teklif Al
Duyurulardan haberdar olmanız için e-posta adresinizi ekleyin...
www.budemssigorta.com © 2014 - 2020 Tüm Hakkı Saklıdır. Budems Sigorta A.Ş. Bir Budems Holding İştirakidir.